Olympiáda malotřídních škol

Ve čtvrtek dopoledne se ve sportovním areálu v Oslavici konala historicky první olympiáda dětí z malotřídních základních škol. Pořádala ji ZŠ a MŠ Oslavice.

Soutěžní dopoledne v olympijském duchu se zúčastnily malotřídní školy z Mostišť, Laviček, Rudy, Dolních Heřmanic a domácí z Oslavice. Na úvod všechny účastníky pozdravili a popřáli jim k dobrým sportovním výkonům ředitelka oslavické školy Miroslava Šulcová, starosta Oslavice Pavel Janoušek a dakarský jezdec Tomáš Ouředníček. Ještě než začalo soutěžní zápolení, předvedli tři taneční vystoupení žáci z družiny. Cvičení na trampolínce s hudbou dětem s úsměvem prezentovala Radka Feldmanová. Potom už soutěžící nastoupili za vlajkonoše a došlo k přehrání olympijské písně a složení slibu fair play. Soutěžilo na šesti stanovištích v těchto disciplínách: hod do dálky, běh na 50 metrů, překážková dráha, skok z místa, štafetový běh a skok do dálky. Nesoutěžící děti mohly vyzkoušet fotbálek, míčové hry, požární stříkačku, výtvarné dílničky či si nechat něco pěkného namalovat na obličej. V budově pak bylo připraveno občerstvení a pití. Po dvou hodinách příjemného sportování při krásném počasí bylo dobojováno. Po sečtení výsledků na listině bylo stanoveno pořadí škol. Nejlépe se dařilo domácímu týmu z Oslavice, který získal 26 bodů a pohár za první místo. Na druhé příčce byla škola z Laviček s 21 body, třetí místo patřilo škole z Mostišť, která vybojovala 16 bodů. Z první olympiády se radovali všichni. Následovalo velké poděkování všem zaměstnancům školy, pomocníkům a hasičům z Oslavice, kteří se na pečlivé přípravě podíleli.